ANA SAYFA E-MAIL  
Davraz Güvenlik’e hoş geldiniz
Bugün;

EĞİTİM VE KİMLİK KARTI ALMA SÜRECİ


GİRİŞ:

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMAK İÇİN ARANAN ŞARTLAR, ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİM KURUMUNA KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER,TEMEL EĞİTİMDE VERİLEN DERSLER VE EĞİTİM SÜRESİ,TEMEL EĞİTİM SINAVINDA BAŞARILI OLMANIN ŞARTLARI,YENİLEME EĞİTİMİNDE VERİLEN DERSLER VE EĞİTİM SÜRESİ,YENİLEME EĞİTİMİ ZAMANI VE YENİLEME EĞİTİMİ SINAVLARININ İŞLEVİ Ana Menü, ‘’Hizmetlerimiz’’ bölümü, ‘’Güvenlik Eğitimi’’ alt bölümünde ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Burada bu konulara tekrar değinilmeyecek olup ,sadece EĞİTİM SÜRECİ ile KİMLİK KARTI ALMA SÜRECİ anlatılacaktır.

EĞİTİM SÜRECİ: Özel Güvenlik Eğitim Kurumları tarafından icra edilen Temel ve Yenileme Eğitimleri, İçişleri Bakanlığınca hazırlanan yıllık SINAV TAKVİMİ’ne göre planlanmaktadır.

İçişleri Bakanlığınca halihazırda yılda 6 kez sınav yapılmakta olup, Özel Güvenlik Eğitim Kurumlarının eğitimlerini sınav tarihlerinden yaklaşık 1 (bir) ay önce tamamlamaları gerekmektedir.

Aday için EĞİTİM SÜRECİ, kendi tercihine göre bir Özel Güvenlik Eğitim Kurumuna kayıt yaptırması ile başlamaktadır.

Temel eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar, kurumumuz marifeti ile sınav ücretini yatırdıktan sonra Temel Eğitim Sınavına katılabilmektedir. Sınav ile ilgili ayrıntılı bilgi sitemizin Ana Menü, ‘’Hizmetlerimiz’’ bölümü, ‘’Güvenlik Eğitimi’’ alt bölümünde verilmiştir.

Sınavı başarı ile geçen adaylar için EĞİTİM SÜRECİ tamamlanmış ve bu suretle KİMLİK KARTI ALMA SÜRECİ başlamış olmaktadır.

KİMLİK KARTI ALMA SÜRECİ: Sınavın açıklandığı tarih, 5 yıllık çalışma izninin başladığı tarihtir.Bu tarih esas alınarak Özel Güvenlik Eğitim Kurumları tarafından her aday için Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası tanzim edilmekte olup, söz konusu sertifikaların mümkün olan en kısa zamanda hazırlanması ve Valilik Makamına onaylatılması büyük önem arz etmektedir.

Özel Güvenlik Eğitim Sertifikaları Valilik Makamı tarafından onaylandıktan sonra adaylar, durum kendilerine bildirilerek kurumumuza davet edilmektedir. Adayların kurumumuza gelmeden önce Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu bilgisayarda doldurup 2 nüsha çıktı almaları ve imzalamaları, müteakiben muhtara imzalatmaları gerekmektedir. (Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu için tıklayınız.) Kurumumuz tarafından kimlik kartı başvurusu için bütün hazırlıklar yapılmakta ve adaylara her konuda yardımcı olunmaktadır. Adaylar kurumumuzda hazırladıkları belgeleri, kendilerinin imzaladıkları bir dilekçe ile Valilik Makamına sunarak (havale ettirerek) yerleşim yerine göre İl Emniyet Müdürlüğü ya da İl Jandarma Komutanlığına elden teslim edeceklerdir.

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlıkları tarafından güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yaptırılmaktadır.Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanan adaylar, Kimlik Kartı Ruhsat Harcını yatırarak İl Emniyet Müdürlüğü veya İl Jandarma Komutanlığından kimlik kartlarını alacaklar ve bu suretle Özel Güvenlik Görevlisi olarak ülkenin her yerinde çalışma hakkını kazanmış olacaklardır.
 

© 2011 DAVRAZ ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ, GÜVENLİK EĞİTİMİ VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ TİC. LTD. ŞTİ.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. http://www.davrazguvenlik.com bilgi@davrazguvenlik.com  |  Yapım: Delta Technologies